Edukacja Finansowa w Polsce

zrodlo_mfc_2 zrodlo_mfc_4 zrodlo_mfc_6

 

Od 2003 r., w MFC zrealizowaliśmy ponad 50 projektów w 22 krajach. Projekty realizowane w Polsce są naszym laboratorium – ich wynikami dzielimy się z innymi!

Moje mieszkanie – moja odpowiedzialność!

Celem projektu realizowanego w latach 2015 – 2016 było kształtowanie pozytywnych zachowań młodych dorosłych w zakresie zarządzania finansami osobistymi i własnym mieszkaniem.
Usamodzielniający się wychowankowie Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych (MOW) brali udział w serii warsztatów, które wzmacniały intuicyjne pozytywne praktyki zarządzania pieniędzmi oraz dbania o własne mieszkanie.
Teoretyczna, szkolna wiedza była zminimalizowana. Grywalizacja łącząca kolejne etapy edukacyjne wymagała zastosowania w praktyce zdobytych
umiejętności, jednocześnie wymagając pracy w zespole.
W projekcie wzięło udział 6 Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. 17 wychowawców, reedukatorów i pedagogów przeprowadziło zajęcia z 67 wychowankami.

Przeczytaj PODSUMOWANIE PROJEKTU.

Pobierz materiały: Podręcznik trenera

Aby otrzymać pozostałe materiały, skontaktuj się z nami.

Bądź mądry przed szkodą!

Fundacja Microfinance Centre i Bank Spółdzielczy w Płońsku przez osiem miesięcy 2014 roku współpracowali przy działaniach mających na celu podniesienie umiejętności i wiedzy z zarządzania finansami osobistymi przez osoby o niskich dochodach, szczególnie w kontekście pożyczania.

Przeczytaj PODSUMOWANIE PROJEKTU oraz RAPORT EWALUACYJNY.

Pobierz BROSZURKĘ EDUKACYJNĄ.

Przeczytaj artykuły, które ukazały się w prasie lokalnej:

#1 “Ile kosztuje pożyczka?”

#2 “Na co warto pożyczać?”

#3 “Poduszka bezpieczeństwa”

#4: “Zakupy na raty”